Začátek roku 2015

NAŠE PRVNÍ SCHŮZKY

1.jpg          Po dlouhých letech má sbor dobrovolných hasičů Havlovice opět mladé hasiče. Začalo to příchodem Jitky Paťavové, která se práce s mládeží ochotně ujala.

Hned na jaře v sobotu 21.3.2015 se od 9-ti hodin uskutečnila první náborová schůzka, kde se sešli v doprovodu rodičů před naší hasičskou zbrojnicí chlapci a děvčata, kteří měli zájem se stát mladými hasiči. Mohli si prohlédnout prostory hasičské zbrojnice a klubovny, hasičskou techniku a vyzkoušet si vázání uzlů a jiné dovednosti. Budoucí vedoucí Jitka Paťavová pak odpovídala na zvídavé dotazy dětí i jejich rodičů. Celkem se o členství v kroužku mladých hasičů zajímalo více než 20 dětí.

Poprvé jsme se sešli po Velikonočních prázdninách v pátek 10.4.2015 v 16 hodin před hasičskou zbrojnicí. Na schůzku si každý přinesl vyplněnou přihlášku a evidenční kartu člena, členský příspěvek 150,- Kč dokladovou fotografii. Postupně jsme se začali vzájemně seznamovat formou různých her.

3.jpg          Jelikož nás bylo opravdu hodně, tak jsme v seznamování a ve hrách pokračovali i na další schůzce 17.4.2015. Domluvili jsme se, že budeme sbírat víčka, hliníková víčka (jogurty, smetany apod.), víčka z láhví od piva a limonád a papír, abychom si občas mohli za odměnu zajít třeba na zmrzlinu. Jaro přišlo brzo a sluníčko mělo už takovou sílu, že jsme se mohli na schůzce 24.4.2015 vedené tentokrát Martinem Dvořáčkem vyřádit s vodou. Vyzkoušeli jsme si požární útok s vodou, stříkání se džberovkou a běh s hadicí. Další 2 pátky 1. a 8.5. připadli na svátky a tak jsme měli další schůzku až 15.5. a následující 22.5.,29.5. a 5.6., na kterých jsme si procvičovali pořadovou přípravu, různé dovednosti s vázáním uzlů, rozbalováním a sbalováním hadic a trochu jsme si i zaběhali a soutěžili. Někteří z nás se byli podívat v Úpici na okresní kolo hry Plamen, které se konalo 6. a 7.6.2015, kterého se zúčastnila naše vedoucí Jitka Paťavová jako rozhodčí. V pátek 12.6. jsme zajásali, když jsme se opět vydali na hřiště zastříkat si s vodou. Počasí nám opět přálo a tak se mnozí z nás klidně zmáchali. Žáci základní školy Havlovice se účastnili soutěže Požární ochrana očima dětí se svými výtvarnými a literárními pracemi. Vyhodnocení probíhalo v Trutnově 19.6.2015 od 16-ti hodin, kde byli oceněni i 2 naši členové mladých hasičů Iva Petirová a Jakub Dibelka. Tento pátek jsme se proto sešli od 18-ti hodin ke složení slibu mladého hasiče a předání průkazů. Poslední schůzku před prázdninami jsme měli 26.6.2015 s Martinem Dvořáčkem a Markem Dibelkou. Potom jsme se rozjeli na prázdniny.

SLAVNOSTNÍ SLIB

2.jpg          3 měsíce po naší první schůzce nám byly vydány členské průkazy, což byl pro nás slavnostní okamžik. Sešli jsme se proto v pátek 19.6.2015 u hasičárny, abychom u příležitosti převzetí členských průkazů složili slib mladého hasiče. Slib probíhal za přítomnosti našeho starosty sboru Jaroslavy Jansy, vedoucí Jitky Paťavové a několika dalších starších hasičů. Po přečtení slibu jsme chodili jednotlivě přísahat k praporu a podepisovat se v následujícím pořadí dle abecedy: Štěpán Astr, Alžběta Čepelková, Valerie čepelková, Jakub Dibelka, Linda Dibelková, Lucie Fialová, Magdalena Fialová, Jiří Kejzlar, Tereza Kejzlarová, Jan Kraus, Pavel Kraus, Kateřina Krumpholzová, Denisa Krůtová, Petr Müller, Iva Petirová, Dominika Raková, David Švrčina, Anna Tomanová, Barbora Tomanová, Lukáš Vodička, Kateřina Vodičková, Šimon Zelinka.