Jdi na obsah Jdi na menu

Rok 2016 - 17

ZÁŘÍ

16.jpg          9.9.2016 jsme se připravovali na Závod v požárnické všestrannosti. Stříleli jsme ze vzduchovky, u které jsme se střídali po třech. Také jsme vázali uzle a procvičovali jsme si topografické značky po skupinách. Děti pracovali s buzolou a azimutem, vedle kterých byly připraveny hořlavé látky a hasící prostředky. Přibyla nám nová členka Ivetka pavlásková (kategorie mladší).

16.9.2016 byla schůzka poslední přípravou na zkušební ZPV v Libňatově. Znovu jsme stříleli ze vzduchovky, každý mohl střílet 2x třemi broky. Dohlédl na nám Marek. Vázali jsme uzle, zkoušeli jsme si topografické značky, azimut, buzolu, hasící prostředky a to vše ve skupinách po pěti. Přibyli taky noví členové – dnes tři. Dvojčata Adam a Jindra Kopřivovi (kategorie mladší) a Vojta Ott (dorostenec).17.jpg

18.9.2016 byly zkušební Závody v požárnické všestrannosti v Libňatově, na které jsme se připravovali dva týdny. Také se tu uskutečnila štafeta požárních dvojic, na které jsme se umístili jako mladší na 3. a 6. místě a jako starší na 3. a 10. místě. V ZPV jsme se jako mladší umístili na 3. a 6. místě a jako starší na 5. a 10. místě. Za starší A běžel kapitán Ondra a jeho družstvo – Iva, Kačka, Kuba a Valča, za starší B běžel kapitán Honza a jeho družstvo – Anička, Petr, David a Domča. Za mladší A běžela kapitánka Lucka a její družstvo – Ivetka, Šimon, Davídek a Lukášek, za mladší B běžel kapitán Štěpánek a jeho družstvo – Majda, Barča, Deniska a Pavlík.

18.jpg           23.9.2016 jsme trénovali na ZPV v Třebihošti. Rozdělili jsme se na skupiny podle hlídek, ve kterých jsme běželi na závodech. Každá hlídka byla u jiného stanoviště a střídali se u nich. U Každého stanoviště někdo kontroloval, u uzlů byl Honza, u technických prostředků byl David, u mapy, azimutu a topografických značek stál Marek a u zdravovědy byla Anička. Druhou část jsme měli soutěže v uzlování a v topografických značkách. Poslední v uzlování byl Petr, 1. byl Honza, 2.byla Anička a 3. byla Kačka. Čas stopoval David. V soutěži s topografickými značkami běželi všechny mladší děti, ale také Petr, Honza a Anička. Všichni byly na konci ohodnoceni. Tuto schůzku se k nám přidala další nová členka Eliška Stará (kategorie mladší).

30.9.2016 jsme se sešli na hřišti, aby jsme si mohly vyzkoušet lezení po laně a také jsme po skupinkách zkoušeli zdravovědu a topografické značky. Jíťa přišla trochu déle a když jsme ji zahlédli začali jsme se řadit do dvojic, aby jsme mohli jít k hasičárně, kde jsme pokračovali ve vázání uzlů, topografických značkách, zdravovědě a určování technických prostředků.