Zásah 19.7.2015

19. 7. 2015

V neděli 19.7.2015 v 16,06 hodin byl operačním střediskem vyhlášen výjezd k vyvráceným stromům, které zatarasily cestu z Havlovic ke Slatinskému mlýnu. Protože se jednalo o vývrat stromů, vyjeli jsme na místo pouze s výjezdovým vozidlem Ford. Na místo, které bylo asi 1 km před Slatinským mlýnem,  jsme dorazili v rekordním čase 14 minut od vyhlášení poplachu v počtu 1+8. Po deseti minutách nám přijeli pomoci i hasiči z SDH Úpice v počtu 1+1.

Na místě bylo několik vyvrácených stromů, které zatarasily asi 20 metrů cesty vedoucí z Havlovic kolem Slatinského mlýna do Ratibořic. Tato cesta je hojně využívána turisty a cyklisty. Hrozil tu možný úraz osob při překonávání  této překážky. Ihned jsme se pustili do práce. Měli jsme k dispozici dvě morové pily. Po příjezdu hasičů z Úpice jsme měli k dispozici i třetí pilu. Práce nám šla pěkně od ruky a cestu se nám podařilo během 30 minut vyčistit od padlých stromů.

Náhledy fotografií ze složky Zásah 19.7.2015