130. výročí od založení sboru.

22. 8. 2015

V sobotu 22. srpna jsme se sešli, abychom oslavili 130. výročí od založení sboru dobrovolných hasičů v Havlovicích. Tuto významnou událost si s námi přišli připomenout kromě našich spoluobčanů i hasiči z Úpice, Libňatova, Maršova, Slatiny n. Úpou a Kruhu u Jilemnice.

Na úvod se konal krátký ceremoniál při němž byla připomenuta historie sboru, předali se pamětní plakety hostům a vyznamenání zasloužilým členům.  Na závěr ceremoniálu bylo provedeno slavnostní vysvěcení praporu, výjezdových vozidel a sochy sv. Floriana.

Program pokračoval koncertem dechové hudby Krakonoška. Její vystoupení bylo přerušeno nejprve ukázkou lezecké skupiny z HZS Trutnov, která předvedla práci a záchranu lidí ve výškách. Jako druhá následovala ukázka vyprošťování osob z havarovaných vozidel a třetí byla ukázka Záchrané kynologické brigády z Vlkoše, které předvedla výcvik záchranářskách psů.

Koncert Krakonošky pokračoval až do večerních hodin, kdy je na podiu vystřídala kapela Asikack z Úpice. Celé oslavy se nesly v poklidném a přátelském duchu k čemuž přispělo i krásné počasí.

Z oslav byla pořízena reportáž TV JS  ZDE.

Náhledy fotografií ze složky Oslavy 130.let od založení sboru.